Bu yılki teması Küresel Yetkinlikler olan 7. Spectrum of Education Konferansı’nı her yıl olduğu AFS Gönüllüleri Derneği’yle birlikte gerçekleştirdik. Bu yıl Özel Alev Okulları’nın ev sahipliğini yaptığı etkinlikte AFS Uluslararası CEO’su sevgili Daniel Obst’un ana konuşmacı olarak yer aldı.

11 farklı ülkeden 14 konuğumuzu ve ülkemizden çok sayıda öğretmenimizi ağırladığımız etkinlikte alanında uzman konuşmacılar küresel yetkinlikler ve ülkelerinin eğitim politikalarıyla ilgili sunumlar yaptılar.

Özyeğin Üniversitesi’nden Doç. Dr. Deniz Sert, Doç. Dr. Ali Alper Akyüz, Ermenistan’dan Larisa Hovannisian sunumları, birçok konuğun katıldığı panel ve konferanstan önce gerçekleşen atölyeler zengin içerikleriyle katılımcılar için oldukça beğenildi.
Etkinliğin klasikleşen ve bizce de en önemli anlarından birisi de uluslararası misafirlerimizin konferanstan önceki günlerde gönüllü ailelerimize misafir oldukları akşam yemekleriydi 🙂 Oldukça keyifli geçen bu yemekler kültürlerarası diyaloğa olan inancımızı artırıyor 🙂

Bütün katılımcılara, her zaman bize destek olan gönüllülerimize, harika ev sahipliği için Özel Alev Okullarına teşekkür ederiz.