Bu yılki teması “Küresel Yetkinlikler” olan 7. Spectrum of Education Konferansı’nı her yıl olduğu gibi AFS Gönüllüleri Derneği’yle birlikte gerçekleştirdik. Özel Alev Okulları’nın ev sahipliğini yaptığı etkinlikte AFS Uluslararası CEO’su sevgili Daniel Obst ana konuşmacı olarak yer aldı.

11 farklı ülkeden 14 konuğumuzu ve ülkemizden çok sayıda öğretmenimizi ağırladığımız etkinlikte alanında uzman konuşmacılar küresel yetkinlikler ve ülkelerinin eğitim politikalarıyla ilgili sunumlar yaptılar.

Özyeğin Üniversitesi’nden Doç. Dr. Deniz Sert, Doç. Dr. Ali Alper Akyüz, Ermenistan’dan Larisa Hovannisian’ın sunumları, birçok konuğun katıldığı panel ve konferanstan önce gerçekleşen atölyeler zengin içerikleriyle katılımcılar tarafından oldukça beğenildi.

Etkinliğin en önemli anlarından birisi ise artık klasikleşen, uluslararası misafirlerimizin konferanstan önceki günlerde gönüllü ailelerimize misafir oldukları akşam yemekleriydi 🙂 Oldukça keyifli geçen bu yemekler kültürlerarası diyaloğa olan inancımızı artırıyor 🙂

Bütün katılımcılara, her zaman bize destek olan gönüllülerimize, harika ev sahipliği için Özel Alev Okulları’na teşekkür ederiz.