Misyonumuzu gerçekleştirmek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışan tanınmış üst düzey bir uluslararası kuruluş olarak kalabilmek için tüm AFS’leri AFS’ye bağlı kalmaya davet ediyoruz.

AFS’de ne gibi gelişmeler olduğunu ve daha fazla kişinin AFS’yi tanımasına nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenin. “AFS’ye Evet” deyin ve heyecan verici bir küresel topluluğa bağlanmak için zaman ayırın.

AFS World Café çevrimiçi topluluğuna katılın!

AFS ile bağlantı kurmanın en iyi yolunu bulmak için global çevrimiçi topluluğumuz AFS World Café’yi keşfedin. Bize güncel iletişim bilgilerini vermeniz, size uygun bir rol veya etkinlik bulmanız veya arkadaşlarınızla bağlantı kurmanız yeterlidir. AFS ile nasıl isterseniz o şekilde temas kurabilirsiniz. Tamamen size bağlı! Başlamak için bazı fikirler verelim;

Hemen Kaydolun!

Diğer AFSlileri Bulun

AFS World Café’de iletişim bilgilerinizi güncelleyin ve programınızdaki, ülkenizdeki ve dünyanın her yerindeki AFSliler ile yeniden bağlantı kurun. Eski arkadaşlarınızla birlikte olun, yeni arkadaşlar edinin ve uluslararası ağınızı geliştirin.

Kendinize güvenin ve kendi AFS gönüllüsü deneyiminizi yaratın

AFS'ye Destek Olun

Türk Kültür Vakfı veya AFS Gönüllüleri Derneği’ne üye olabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bağışta bulunarak bir AFS öğrencisine destek olabilirsiniz.

Hemen Bizimle Temasa Geçin

AFSNext'i Duydunuz mu?

Yurtdışına tekrar mı gitmek istiyorsunuz? Stajlar, gönüllülük  fırsatlar, dil öğrenimi ve çok daha fazlasını içeren AFSNext yetişkin programına katılın.

AFSnext'e Bir Göz Atın

AFS Bugün Nasıl Bir Yapı?

AFS, daha adil ve huzurlu bir dünya kurmayı taahhüt eden küresel vatandaşların kapsayıcı bir topluluğudur. Farklı kültürlerin değerini takdir etme, değer verme ve saygı duymanın ve küresel anlamda yetkin olmanın dünyanın bir arada yaşamayı öğrenmesine yardımcı olacak temel bileşenler olduğuna inanıyoruz.

AFS Bugün Nasıl Bir Yapı?

AFS, daha adil ve huzurlu bir dünya kurmayı taahhüt eden küresel vatandaşların kapsayıcı bir topluluğudur. Farklı kültürlerin değerini takdir etme, değer verme ve saygı duymanın ve küresel anlamda yetkin olmanın dünyanın bir arada yaşamayı öğrenmesine yardımcı olacak temel bileşenler olduğuna inanıyoruz.

AFS, lise değişim programları ve çok daha fazlasını sağlayan kültürlerarası bir eğitim organizasyonudur!
  • AFS gençler ve yetişkinler için yenilikçi yurt dışı eğitim ve değişim programları sunmaktadır (AFSnext).
  • Programlarımız arasında gençler, ev sahibi aileler, gönüllüler ve çalışanlar için çığır açan kültürlerarası öğrenme yolculukları yer alıyor. AFS Next, küresel bir yetkinlik belgelendirme programı içeriyor. Bu yapılandırılmış ve kolaylaştırılmış öğrenme programları, her grup için özelleştirilir ve AFS uzmanları ve dünyanın önde gelen eğitimcileri tarafından geliştirilen müfredatlarla desteklenir.
  • AFS, kültürlerarası öğrenmenin ve küresel vatandaşlık eğitiminin önde gelen savunucularındandır. UNESCO ile “danışma ortaklığı” yapmaktadır ve pek çok ulusal ve uluslararası barış, eğitim ve insani yardım kuruluşlarıyla yakın bir şekilde çalışır.
  • AFS, toplumsal etki ve değişim projeleri düzenleyerek kültürlerarası köprü kurmak isteyen yerel topluluklarla fikir ve uzmanlık paylaşır.

AFS’liler, gönüllülere ve ailelere ne kadar değer verdiğimizi biliyor. Bağlılıkları ve tutkuları olmaksızın AFS bugünkü organizasyon olmazdı. Ancak, zamanınıza, programınıza, ilgi alanlarınıza ve mesleki deneyiminize bağlı olarak dahil olmanın başka yollarının olduğunu biliyor muydunuz? Küçük bir jest bile büyük fark yaratabilir.

Bağışta Bulunun