Program seçin:

  • Afrika
  • Asya
  • Avrupa
  • Kuzey Amerika
  • Latin Amerika

Tutkunuz nedir?

INTERN

Yurtdışında Staj

Uluslararası bir çalışma ortamı ile dilediğiniz bir alanda kariyer olanaklarınızı pekiştirin. İş verenler için özgeçmişinizi daha çekici kılarken, bir işletme, hükümet destekli kuruluş veya bir sivil toplum kuruluşunda çalışmalarınızın nasıl hayat bulduğunu görün.

LANGUAGE

Dil Öğrenimi

Yeni öğrendiğiniz yabancı dili gerçek bir dünya ortamında pratiğe dökün. Üstelik dili akıcı bir biçimde konuştuğunuzda, yeni bir kültürün gelenek ve göreneklerinin tadını çıkarmak daha kolay olacaktır.

VOLUN

Yurtdışında Gönüllülük

Tutkulu olduğunuz bir sorun ile mücadele edin. AFSNext, gençlerle çalışmaktan çevresel sorunlara kadar, içinde çalışmak ve öğrenmek istediğiniz yeni bir dünyanın herhangi bir yerinde, ilgilendiğiniz bir alanı seçmenize olanak tanır.

TEACHER

Öğretim

Birkaç haftadan bir yıla kadar, farklı bir eğitim sistemini keşfederek başka bir ülkede zaman geçirin. Deneyimlerinizi yurtdışındaki farklı bir kültür ortamında diğer öğretmenler ve öğrencilerle paylaşın.

GAP

Gap Year Olanakları

Birkaç hafta, ay veya daha uzun süreliğine yurt dışına gidin. Yeni hayat becerileri geliştirin, tutkularınızı keşfedin, başka bir dil öğrenin ve ilgi çekici yerlerde farklı arkadaşlar edinin. Üniversiteye hazırlık sürecinde bu müthiş fırsatları deneyimlerken, daha özgür olmayı öğrenin.

STUDY

Yurtdışında Eğitim

Herhangi bir disiplinin veya çalışma alanının akademik derslerini uluslararası bir deneyim ile birleştirin. Farklı bakış açılarına sahip yeni profesörlerle beraber çalışarak akademik öğreniminizi ilerletin.

Seçkin AFS programlarının gelecek kuşağı

Güvenilir organizasyon. Kanıtlanmış bir performans. Hayat boyu süren bağlantılar.

AFS’nin değerlerinden doğan AFSNext programları, AFS ve diğer organizasyonların iletişim ağı tarafından düzenlenmektedir. Kişisel ve profesyonel hedeflerinize ulaşabilmeniz için yetişkinlerin kendileri için en uygun uluslararası programı bulmasına yardımcı oluyoruz. Hayallerinize ulaşmanıza yardım etmek için hazır olan nitelikli çalışanlar ve tutkulu gönüllülerden oluşan uluslararası bir topluluktan yararlanın.

Evrensel bir bakış açısı; saygın ve rekabetçi bir üstünlük

Kişisel ve profesyonel kimliğinize “evrensel” sıfatını ekleyerek yaşıtlarınızın arasında ön plana çıkın. AFSNext deneyimleri, genç yetişkinlere hem kendi ülkelerinde hem de tüm dünyada birçok açıdan ve her meslek alanında net bir avantaj sağlar. Bunun sebebi ise bu programlar, bir yandan birçok üniversitede, sivil toplum kuruluşlarında ve çalışma ortamlarında oldukça değerli olarak nitelendirilen kültürlerarası becerilerinizi pekiştirmenize yardımcı olurken, diğer bir yandan yurtdışında yaşamak, eğitim almak, çalışmak ve gönüllülük yapmak alışkın olunmayan ortamlarda daha özgüvenli olmanızı sağlar.

Global Competence Sertifika programı, AFSNext katılımcılarını hayat boyu sürecek kültürlerarası becerileri edinmesini ve uluslararası deneyimini daha iyi yönlendirmesi konusunda yardımcı olur.

Global Competence Sertifikası

ULUSLARARASI PROFESYONELLER İÇİN ÖNEMLİ BİR YETERLİLİK BELGESİ

Bu çağdaş Global Competence Sertifika (GCS) programı, AFSNext deneyiminiz sırasındaki ve programı bitirmenizden sonraki dönemdeki yeni kültürel ortamlarda başarılı bir lider olmanız için sizi hazırlamaktadır. Yüz yüze seanslarla birleştirilmiş online kültürlerarası öğrenim modelleri, iş verenlerin ihtiyaç duyduğu, azimli ve misyon sahibi kuruluşların sosyal etki yaratacak hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacağını düşündüğü pratik ve evrensel becerileri, bilgi ve tutumları geliştirmenize yardımcı olur.