years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Günümüzün küresel çevresinde büyük şirketler ve kuruluşlar, dünyayı, nasıl iletişim kurduğumuzu, etkileşimde bulunduğumuzu ve yaşadığımızı anlayabilen, yetenekli ve küresel yeterlilik becerileri olan liderlere gerek duymaktadır. Global Prep USA Programı, katılımcılarını çalışma hayatlarında ve kariyerlerinde başarıya giden yolda hazırlar.

Bu program, yalnızca İngilizce öğrenmekten daha fazlasını deneyimlemek isteyen katılımcılar için idealdir. Dil eğitimini, Amerikan Tarihi ve Kültürü ile harmanlayarak sunar. Ayrıca yeni yerler görüp, gelecek planlarını şekillendirecek yeni konular işlerken dünyanın her yerinden insanlarla tanışırlar. 

DC’de AFS Global Prep Programı, katılımcıları 21. yüzyıla hazırlamak için, onlara Yurttaşlık Eğitimi, Tarih, Coğrafya ve Hükümet gibi eğitici, bilgilendirici, meydan okuyucu ve heyecanlandırıcı haftalık temalar sunar. Bu temalar ve onlara eşlik eden faaliyetler, gelecekteki liderlerin küresel yeterlik ve işletme bilgilerini arttırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

2019 Yaz Programı için konaklama Georgetown University kampüsünde olması planlanmaktadır.
http://www.georgetown.edu

Gündüz Sınıfları: Katılımcıların İngilizce seviyeleri ölçülür ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Haftada toplam 15-18 saat İngilizce dersi yapılacaktır. Derslerin her hafta, coğrafya, tarih ve kültürler arası eğitim gibi temaları olacaktır. Sertifikalı öğretmenler, belirli sayıda öğrencinin bulunduğu sınıf ortamını tüm katılımcılar için konuşmaya ve öğrenmeye elverişli hale getirir.  

Öğleden Sonra ve Akşamları: Öğleden sonraları, katılımcıların keyfini çıkarabileceği çeşitli aktiviteler olacaktır. Kampüs içerisinde yapılan spor, sanat, müzik ve tiyatro etkinliklerinin yanı sıra Washington DC Anıtı, Beyaz Saray ve Capitol Binası turu, Georgetown, Baltimore, Inner Harbor, Fells Point, Orioles Stadium ve Ft. McHenry gezileri gibi kampüs dışı kültürel turlar düzenlenmektedir.

Akşamlar ise; yetenek şovları, Minute to Win It, Kültürel Tanıtım ve kareoke geceleri gibi etkinliklerle doludur. Haftasonları ise sahillere ve eğlence parklarına günübirlik geziler planlanmaktadır. 

İsteğe Bağlı Etkinlikler: Bazen planlı bir şeyin bulunmaması daha eğlencelidir. Bazı akşamlar katılımcılar, alışveriş yapmak ya da eğlenceli bir etkinliğe katılmak ile dinlenmek ve kişisel işleri için yurtta kalmak arasında seçim yapıyor. Bu “You-Pick” zamanlarından bazıları da hafta sonları planlanmaktadır.

Konaklamalı New York Gezisi: Programın en önemli noktası New York şehrine 2 günlük bir yolculuk. Katılımcılar, Times Meydanı, Empire State Binası, Yeni Dünya Ticaret Merkezi ve 9/11 Anıtı, Özgürlük Heykeli ve daha pek çok yeri görme fırsatı bulacaklar. Gezi, birer görevli eşliğinde küçük gruplar halinde yapılacaktır. New York’a otobüsle gidip o geceyi orada geçirecek, 2. günün sonunda da geri döneceksiniz.  Katılımcılar, bu gezilerde gezi gruplarını kendileri seçerler ve gezilerinde karşılacakları giriş ve etkinlik ücretlerini kendileri öderler. Bazı gruplar alışveriş yapmayı ve anıtların etrafında yürümeyi tercih ediyorlar, bu durumda o grupların ek bir giriş ücreti olmayacaktır.

Vize Durumu: B1/B2 Turist Vizesi

 

Kimler Başvurabilir?

7 Temmuz 2001 – 14 Temmuz 2005 arasında doğmuş adaylar

Dil Yeterliliği: Tüm seviyelerde adaylar başvurabilir

Türk Kültür Vakfı'na ödenecek program ücretine neler dahildir?

 • İstanbul'dan Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Karşılama
 • Konaklama
 • Yemekler
 • Sağlık Sigortası
 • Geziler
 • Dil Eğitimi
 • Vize Başvurusu Evrak Desteği
 • Gidiş Oryantasyon Kampı
 • Yurt dışında olduğun süre boyunca yapılan Oryantasyon Kampları

Program ücretine dahil olmayan masraflar:

 • Yurtiçi Ulaşım
 • Vize ve Pasaport Ücretleri
 • Cep Harçlığı / Kişisel Harcamalar