years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

 

Günümüzün küresel çevresinde büyük şirketler ve kuruluşlar, dünyayı, nasıl iletişim kurduğumuzu, etkileşimde bulunduğumuzu ve yaşadığımızı anlayabilen, yetenekli ve küresel yeterlilik becerileri olan liderlere gerek duymaktadır. AFS USA Yaz Programı, öğrencileri çalışma hayatlarında ve kariyerlerinde başarıya giden yolda hazırlar.

Bu program, İngilizce öğrenmekten daha fazlasını isteyen katılımcılar için idealdir. Program, günümüzün küresel sorunlarını ve kültürü incelerken aynı zamanda İngilizcesini geliştirmek isteyenler için dil yeterliliğini arttırma imkanı sağlar. Katılımcılar, dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışıp onların dünyalarını keşfetme imkanı bulurlar. Program bittiğinde, hayallerini gerçekleştirmeye ve dünyayı daha iyi bir yönde değiştirmeye hazır olacaklardır!

Haftalık temalar küresel liderlik ve sürdürebilir kalkınma temaları içerir. Bu temalar ve onlara eşlik eden aktiviteler, özel olarak küresel alanlarda yeterlik, hassaslık ve iş bilgisini arttırmak için tasarlanmıştır. Bu tema odaklı deneyimler sırasında, katılımcılar ilgi alanlarına yönelik, kendi ülkelerinde uygulayabilecekleri projeler hazırlama imkanı bulacaklar.

Sabah Sınıfları: Sınıfların, haftalık yerel gezi ve etkinliklerle alakalı haftalık temaları vardır. Katılımcılar yüksek düzeyde İngilizce becerisine sahip olursa (ABD’li katılımcılar ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilen diğer katılımcılar) özellikle tematik sorunlar ve konular üzerine odaklanan derslere katılırlar. Yeni başlayanlar her sabah bir oturum yoğunlaştırılmış dil dersine ve sonrasında tematik konulara yönelik hazırlanmış, haftanın gezi ve etkinlikleri için kelime hazinesi ve kavramları pekiştirmeyi amaçlayan iki oturuma katılırlar. Dersler sertifikalı öğretmenler tarafından verilir, sınıftaki kişi sayısı konuşma ve öğrenmeyi herkes için rahat kılan bir seviyede tutulur.

Öğleden Sonraları ve Akşamlar:
Öğleden sonraları, kampüste öğrencilerin katılabilecekleri çeşitli eğlenceli aktiviteler vardır. Bunun yanı sıra Disneyland gibi popüler yerlere turlar düzenlenir.
Akşamları ise yetenek şovları, kültür geceleri, keyifli oyunlar ve aktivitelerle geçecektir.

Program, San Diego’nun kuzeyinde yer alan Kaliforniya Üniversitesi’nin kampüsünde gerçekleştirilmektedir. Burası çok büyük ve popüler bir üniversite kampüsüdür ve sahile çok yakındır.

AFS  USA yaz okulu katılımcıları için tek bir yurt binası ayırtmıştır, tüm katılımcılar paylaşımlı odalara  yerleştirilecektir. Her suitte aynı cinsiyetten 3 yada 4 katılımcı konaklayacaktır. Geceleri, katılımcıların güvenliğinden sorumlu gözetmen de aynı binadaki konaklayacaktır. Elbette katılımcıların istedikleri zaman sosyalleşebileceği ortak alanlar da vardır.Yatak, yastık ve havlular katılımcılara sağlanacaktır. Ortak alanlar ve suitler haftada iki kere temizlenir. Katılımcılar, yatak odalarını ve ortak tuvaletleri düzenli tutmaya hazırlıklı olmalıdır.

Vize Durumu: B1/B2 Turist Vizesi

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

AFS Türkiye'ye ödenecek program ücretine neler dahildir?

 • Havalimanı Karşılama
 • Konaklama
 • Yemekler
 • Sağlık Sigortası
 • Geziler
 • Kültür Turları
 • Dil Eğitimi
 • Başvuru sürecinde destek
 • Vize Başvurusu Evrak Desteği
 • Gidiş Oryantasyon Kampı
 • Yurt dışında olduğun süre boyunca yapılan Oryantasyon Kampları

Program ücretine dahil olmayan masraflar:

 • İstanbul'dan Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Yurtiçi Ulaşım
 • Vize ve Pasaport Ücretleri
 • Not Dökümleri / Transkript
 • Cep Harçlığı / Kişisel Harcamalar