Kendi ülkesinde veya dünyada birşeyleri değiştirmek için uğraşan AFSliler arıyorsan çok uzaklara bakmana gerek yok.
AFS tüm dünyada, gençlerin küresel vatandaşlar olmalarına yardımcı olarak, insanların biraraya gelmesini sağlamaya ve dünyayı daha yaşanır bir hale getirmeye çalışmaktadır.

AFS Deneyimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda adaylar tarafından en çok sorulan soruların cevaplarını bulabilirsin.

AFS katılımcıları yurt dışında öğrenimlerine devam ettikleri bir yıl içerisinde, titizlikle seçilen gönüllü aileler tarafından misafir edilirler ve kendileri için belirlenen bir okulda eğitim alırlar.  AFS katılımcısıyla ev sahibi ailenin bireyleri arasında kurulacak yakınlık, katılımcının içinde bulunduğu toplumun günlük yaşantısına aktif olarak katılmasını, o toplumun kültürünü ve insanlarını tanıyarak onlardan biri gibi yaşamasını sağlar. AFS, katılımcıyı öz ailesinin eşiti bir aileye yerleştirmek yerine AFS program standartlarının şartlarını yerine getirmekte olan ailelere yerleştirme yapar. AFS katılımcılarının konuk edildikleri ailelerde birer misafir değil ailenin bir ferdi olarak yer almaları beklenmektedir. Bu sayede AFS katılımcıları gittikleri ülkenin kültür ve dilini çok iyi şekilde öğrenebilmektedir.

Hayatımda verdiğim en önemli karar

Going abroad with AFS in 2002-2003 to Seville, Spain, was without a doubt the most important decision I have ever made. It is now 13 years later and that year has shaped my whole life, and the person I am today. In retrospect, I don’t know how I had the guts to do it (at the time, I don’t remember even being nervous!) but cannot imagine how much I would have missed out on if I had not studied abroad. I went to France for another year abroad later, in college, but it didn’t shape my life nearly as much as my high school year abroad.

– Anna Stieg, ABD’den İspanya’ya AFS Öğrencisi