AFS programlarında ara:

Program seçin:

  • Afrika
  • Asya
  • Avrupa
  • Kuzey Amerika
  • Latin Amerika

AFS Yaz Programları

18 yaşını doldurmamış adaylara yönelik 2018 Yaz Programları’nı incelemek için tıklayın.

2018-2019 Kısa Okul Programları

2018-2019 Öğretim Yılı için 3 aylık veya 1 Sömestr’lik programları başvuruları başlamıştır.

Detaylar

Ufkunuzu yeni olasılıklara açın

AFS kültürlerarası maceraları hayatınızı sonsuza dek değiştirecek! Biz buna #AFS effect diyoruz
STU_GLOBAL

Küresel ol

Başka bir ülkede yeni bir aileyle yaşa. Yeni gelenekler deneyimle. Farklı bakış açılarına, kültürlere, dinlere ve dünya sorunlarına değer vermeyi öğren.

STU_CHANGE

Değişim sensin

Dünyaya yeni bir gözden bakmayı öğrenin ve başkalarının dünyayı sizin gözünüzden görmesini sağlayın. Ömür boyu sürecek dostluklar kurarak, kültürler arasında köprüler kurun.

STU_FLUENT

Akıcı konuş

Yeni bir okula gidin, yeni bir dil öğrenin ve farklı kültürlerden gelen insanlarla iletişim kurmanın yollarını öğrenin. Kazanacağınız bu yetkinlikeri evinize dönerken yanınızda götürün ve ömür boyu kullanın

STU_YOU

Kendini keşfet

Kendinle ve dünyadaki yerinle ilgili yeni şeyler keşfet. Zor durumları, gelişim fırsatlarına dönüştürmenin ve olgunlaşmanın yollarını öğren.

Hayatınızın bir senesi değil, bir senede koca bir hayat.

“There’s definitely a ‘before’ and an ‘after’ my AFS experience in my life. I would have never been who I am right now without AFS. It definitely changed my life.”

—Mela Cabrera, Paraguay’dan Japonya’ya değişim öğrencisi

AFSli olmak için ne yapmam lazım?

AFS programlarını araştırdın, bizmle konuştun veya yazıştın. Şimdi başvurmaya hazırsın! Peki AFS ile yaşayacağın kültürlerarası deneyimden neler beklemelisin:
STEP1

Bir program seç ve başvurunu başlat

2018-2019 Öğretim Yılı Okul Programları başvuruları Eylül 2017’de başlayacaktır.

AFS 2017 Yaz Programları için ise başvurular açık, buraya tıklayarak hemen incelemeye başlayabilirsin!

STEP2_ST

Değerlendirme Süreci

Her başvuran aday bir AFS öğrencisi olamıyor. Okul Programlarına başvuran herkes her sene düzenleyeceğimiz yazılı sınav ve mülakatlara alınıyor. Bu değerlendirmelerin sonucunda Kabul Edilen ve Yedek adaylar belirleniyor. Bu sonuç bize senin uluslararası bir öğrenci değişimine hazır olduğunu söylüyor ve eğlenceli kısım başlıyor!

STEP3

Ülke Seçimleri ve Kabul Süreci

Değerlendirmeler Sonucunda kabul edildiysen veya yedek listedeysen detaylı AFS Başvuru Formlarını dolduruyorsun ve ve ülke tercihlerini yapıyorsun. AFS formları karşı ülkelerdeki AFS çalışanlarının ve gönüllülerinin seni doğru tanıması için çok önemlidir ve özenle hazırlanmalıdır. Karşı ülkeden kabul mektubu gelene kadar herkes AFS Adayı durumundadır.

STEP4_ST

AFS Gidiş Oryantasyonu ve Uçuşlar

Program öncesinde, program boyunca ve sonrasında yapılacak olan AFS Oryantasyonları seni yurt dışında olduğun süre boyunca yaşayabileceğin kişisel ve kültürel gelişim fırsatlarına hazırlayacak ve yol gösterecek. Kendini bu işe adamış AFS gönüllüleri, Ev Sahibi Aileler ve AFS çalışanları senin AFS deneyimini asla unutmayacağın bir kültürlerarası öğrenme macerasına çevirmeye hazırlar.

Bilgilendirme toplantıları ve aktiviteler

23 Ekim 2016

IEFT Fuarı kapsamında Bursa’dayız, bizimle tanışıp programlarımız hakkında bilgi almak isteyenleri bekliyoruz.

Burslar & İndirimler

AFS, ekonomik durumlarını dikkate almadan tüm gençlere yurt dışında eğitim fırsatı sunmaya kararlıdır. Bu sebeple AFS; kurumsal, toplumsal ve bireysel pek çok sponsor ile birlikte çalışarak AFS katılımcılarına kısmi ve tam burslar sunmaktadır.

Burslar hakkında daha fazla bilgi için
AFS-students

nasıl anlatsam evet derler acaba?

Ebeveynlere Yönelik Bilgiler

AFS, eğitimli çalışanlar ve gönüllüler tarafından yürütülen; lise öğrenci değişim programları konusunda lider bir değişim programıdır.  1947’den günümüze kadar AFS, gençlere üniversite ve iş hayatlarında çok değer verilen pratik beceriler ve bilgiler kazandırmıştır.  Küreselleşen dünyamızda gençlerin en büyük ihtiaçlarından biri bu bilgiler ve yeteneklerdir. AFS programları gençlerin kendi ortamlarından çıkarak dünyaya açılmalarını sağlar. Bu sayede gençler farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen kişilerle iletişim kurma konusunda daha rahat olurlar.

AFS'nin neden doğru tercih olduğunu öğrenmek için...

Yeni bir dünya keşfederken öğrenin

AFS, her bir deneyimin gerçek bir öğrenme anına dönüşmesini sağlar. Eğitmenlerimiz ve dünyanın dört bir yanındaki uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan AFS Katılımcısı Öğrenme Yolculuğu müfredatı ile tanışacaksınız. Bu müfredat kapsamında sunulacak oryantasyon çalışmaları ve diğer aylık toplantılar ile değişim deneyiminiz tam manasıyla bir öğrenme deneyimine dönüşecek ve sizi hayata hazırlayacak.

AFS sizi bu deneyime nasıl hazırlıyor?

Dünyanın dört bir yanındaki AFSlilere bağlanın!

AFS Kültürlerarası Programları'nda yepyeni bir dönem: AFSNext

Genç yetişkinlere, çalışanlara ve öğretmenlere yönelik programlar

Bu yeni nesil AFS programlarında liseyi çoktan bitirmiş ve yetişkinliğe adım atmış ya da kariyerinde bir yerlere gelmiş ama yeni maceralar peşinde koşan bireylere eğitim, staj, dil ve sosyal sorumluluk alanında yeni dünyaların kapısını aralayan programlar sunuyoruz.
Daha fazlası