Lise Değişim Programları

Lise dönemindeki adaylara yönelik programları incelemek için tıklayın.

Üniversite Öğrencileri ve Çalışanlar için Programlar

İncelemek için tıklayın.

AFS'li olmak için ne yapmam lazım?

AFS programlarını araştırdın, bizimle konuştun veya e-posta ilettin. Şimdi başvurmaya hazırsın! Peki, AFS ile yaşayacağın kültürlerarası deneyimden neler beklemelisin?
STEP1

Bir program seç ve başvurunu başlat

Başvuruları devam eden AFS Programları için buraya tıklayarak hemen incelemeye başlayabilirsin!

STEP2_ST

Değerlendirme Süreci

Her başvuran aday bir AFS öğrencisi olamıyor. Okul programlarına başvuran herkes her sene düzenlediğimiz yazılı sınav ve mülakatlara alınıyor. Bu değerlendirmelerin sonucunda kabul edilen ve yedek adaylar belirleniyor. Bu sonuç bize senin uluslararası bir öğrenci değişimine hazır olduğunu söylüyor ve eğlenceli kısım başlıyor!

STEP3

Ülke Seçimleri ve Kabul Süreci

Değerlendirmeler sonucunda kabul edildiysen veya yedek listedeysen detaylı AFS başvuru formlarını dolduruyorsun ve ülke tercihlerini yapıyorsun. AFS formları diğer ülkelerdeki AFS çalışanlarının ve gönüllülerinin seni doğru tanıması için çok önemlidir ve özenle hazırlanmalıdır. Karşı ülkeden kabul mektubu gelene kadar herkes AFS adayı durumundadır.

STEP4_ST

AFS Gidiş Oryantasyonu ve Uçuşlar

Program öncesinde, program boyunca ve sonrasında yapılacak olan AFS oryantasyonları seni yurt dışında olduğun süre boyunca yaşayabileceğin kişisel ve kültürel gelişim fırsatlarına hazırlayacak ve sana yol gösterecek. Kendini bu işe adamış AFS gönüllüleri, ev sahibi aileler ve AFS çalışanları senin AFS deneyimini asla unutmayacağın bir kültürlerarası öğrenme macerasına çevirmeye hazırlar.

Heyecan verici olasılıklarla dolu bir gezegeni keşfe çıkın

“Yeni bir kültürü ve dili keşfedin. Dünyanın her yerinden hayat boyu sürecek arkadaşlar edinin. Olgunlaşacağınız ve kendinizi tanıyacağınız bu yılda sınırlarınızı ve yeteneklerinizi keşfedecek, harika bir değişim geçireceksiniz.”

Giulia Andar, İtalya’dan Almanya’ya giden bir değişim öğrencisi

AFS ülkelerini keşfedin